© 2019 ovo.ua
Як зберігати сезонні ягоди
Купуєте полуницю, залишаєте на ніч, а на ранок вона вже зіпсувалась. Було таке? У нас було, тому вирішили розібратися, як правильно зберігати сезонні ягоди.
Черешня також любить прохолоду і при правильному догляді може лежати в холодильнику до 5 днів. Краще вибирати ягоди на плодоніжці, з ними вона довше залишається свіжою.
Черешня добре зберігається в щільному паперовому пакеті, в контейнері для фруктів у нижній частині холодильника. Підійде і пластиковий лоток, але кришкою його накривати не варто. Замість неї скористайтеся паперовим рушником.
Перш ніж покласти черешні до холодильника, відберіть всі підгнилі та підбиті ягоди. Дайте їм трішки просохнути на паперовому рушнику, якщо помітили вологу. Мийте ягоди тільки перед тим, як плануєте ними поласувати.
Полуниця — панянка примхлива. При кімнатній температурі вона псується за 12 годин. Тому її варто зберігати у холодильнику в спеціальному відділі для фруктів, попередньо відібравши всі пошкоджені та запліснявілі ягоди.
Найліпше полуниця почувається в контейнері з трьома шарами паперових рушників на дні. Складайте ягоди в один або два шари, але не більше. Що щільніше вони лежатимуть, то швидше зіпсуються.
Мити полуницю потрібно тільки перед споживанням. Якщо залишити ягоди вологими, то вони зіпсуються швидше.
Якщо маєте можливість, зберігайте виноград разом із лозою. Такий спосіб дозволяє зберегти свіжість ягід майже цілий місяць!
Зірвані грона добре почуваються в лотку або ящику, складені в один шар. На дно посудини радимо викласти чистий папір або тканину і щодня видаляти переспілі ягоди. Так виноград можна довго зберігати і в холодильнику, і без.
Виноградні експерти тримають виноград у підвішеному вигляді. Грона прив'язують до натягнутої мотузки так, щоб вони не торкалися одне одного. Спосіб не надто легкий, але раптом ви маєте 100 кг винограду і вільне горище? :)Виноградні експерти тримають виноград у підвішеному вигляді. Грона прив'язують до натягнутої мотузки так, щоб вони не торкалися одне одного. Спосіб не надто легкий, але раптом ви маєте 100 кг винограду і вільне горище? :)
Влітку ви зустрінете ще багато ягід. Ми розповіли лише про деякі з них. Але головних ягідних правил зберігання лише три:
• перебирати одразу;
• не складати щільно;
• мити тільки перед вживанням.
Усім вітамінів і гарних ягідок!